clear glass container

Sprawdź jak działa naturalny krem

W dzisiejszych czasach producenci kosmetyków starają się zachęcać klientki jak najbardziej naturalnymi kosmetykami. Często w nazwie występuje chwytliwe słowo „organic”, szata graficzna przypomina letnią łąkę, czy ogród, a wielokrotnie patrząc na składy mamy wątpliwości, czy to rzeczywiście kosmetyki bio. Warto wybierać rozsądnie.


Prawdziwe kosmetyki naturalne mają jak najbardziej proste składy, całą moc ekstraktów roślinnych. Każdy składnik pełni jakąś konkretną rolę – żaden nie jest przypadkowy. Takim składem mogą się poszczycić kosmetyki firmy Mokosh. Naturalny krem zawiera tak opracowaną formułę, że wpływa pozytywnie na skórę twarzy w wielu aspektach, a jego składniki uzupełniają się w swoim działaniu.

To kosmetyk, który może stanowić bazę naturalnej pielęgnacji. Liczne ekstrakty roślinne w nim zawarte wykazują wyraźne działanie w poprawie stanu skóry i jej wyglądu. Jeśli widać działanie – oznacza to, że kosmetyk jest dobry. Oczywiście można sięgnąć również po pozostałe kosmetyki organiczne Mokosh, aby uzupełnić pielęgnację całej twarzy i wspomóc działanie kremu. Przetestowanie całej linii pozwoli wybrać ulubiony kosmetyk, który będzie najlepiej się spisywał i, którego używanie będzie prawdziwą przyjemnością. Tyle jest bowiem preferencji, ile kobiet.

Kosmetyki naturalne mają to do siebie, że poprzez dodatek ekstraktów roślinnych, zarówno hydrofilowych jak i hydrofobowych, mogą się bardzo znacznie różnić formułami od klasycznych kremów drogeryjnych, do których dodawane są sztuczne składniki mające wpływ na poprawę konsystencji, a mogące w sposób negatywny wpływać na wygląd naszej skóry i na przykład ją zapychać.


Dobry żel do mycia twarzy. Sprawdź markę Needit.


Komedogenność występuje w przypadku kosmetyków o naturalnych składach o wiele rzadziej. Czasem, któryś z olejów może okazać się dla naszej skóry zbyt ciężki, ale to tylko kwestia doboru odpowiedniego kremu, czy serum. Nie musi to wcale oznaczać, że kosmetyki naturalnie nie są dla nas. Jeśli dobierzemy odpowiedni dla naszej skóry, to zobaczymy widoczne efekty. Skóra będzie świetlista i promienna – to natura tak na nią działa. Warto się przekonać i osiągać niesamowite rezultaty.

Leave a Reply