woman standing near body of water during daytime

Porowatość włosów

Przed zainteresowaniem się świadomą pielęgnacją włosów, najczęściej charakteryzujemy swoje włosy jako szorstkie lub gładkie. Trudno jest nam także trafić z odpowiednim kosmetykiem, który nasze włosy polubią, ponieważ sięgamy po te, których używają nasze koleżanki o pięknych i lśniących włosach.

Tymczasem powinniśmy rozpoznać swoją porowatość, a wtedy na pewno będzie nam łatwiej zrozumieć potrzeby naszych włosów. Porowatość to stopień odchylenia łusek od włosa. Największe odchylenie to włosy wysokoporowate – najtrudniejsze do okiełznania, są szorstkie i bardzo lubią się puszyć. Najdokładniej do włosa przylegają łuski włosów niskoporowatych – są one lśniące i gładkie. Włosy średnioporowate plasują się pośrodku zarówno pod względem ich stanu, jak i pod względem stopnia odchylenia łusek.


Fantastyczny sklep internetowy z kosmetykami naturalnymi. Sprawdź to


Porowatość włosów może wynikać z zabiegów, jakim są poddawane i ze stosowanej pielęgnacji, jednak może być także cechą genetyczną. Jeśli w naszym przypadku włosy wysokoporowate są zapisane w genach, niewiele możemy zrobić. Właściwym doborem kosmetyków możemy jedynie wizualnie poprawić ich stan. Natomiast jeśli wyższa porowatość jest skutkiem zniszczenia prostowaniem lub farbowaniem, z czasem uda nam się ją obniżyć.

Leave a Reply