jen-Z0b0pb7WX7o-unsplash

Krem z aloesu – jak go stworzyć?

Naturalne kosmetyki przebojem wdarły się do łazienek i kosmetyczek Polek. I słusznie bo świeże, naturalne preparaty kosmetyczne to coś co służy naszemu zdrowiu i naszej urodzie. Polki coraz częściej również sięgają po przepisy na naturalne kosmetyki, które mogą wykonać samodzielnie w domu. Do przygotowania niektórych z nich potrzebne są pewne naturalne produkty, takie jak na przykład olejki. Inne możemy wykonać przy użyciu zasobów, które znajdziemy na naszych… parapetach! Tak jest, część z nas być może już dziś posiada w swoich domach aloesy jako rośliny ozdobne.


Jeszcze jakiś czas temu były one obecne niemal w każdym domu Pań pokolenia naszych babć, obok paprotek zdobiły okienne parapety. Pozostałe Panie zainteresowane tym jak zrobić krem do twarzy z aloesu powinny szybko w taką roślinkę się zaopatrzyć. Jak zrobić krem do twarzy z aloesu i dlaczego warto? Aloes to prawdziwa bomba jeśli chodzi o ilość znajdujących się w nim cennych dla naszej skóry składników. Zawiera on duże ilości witamin, E, C i B, znajdziemy w nim również aminokwasy oraz polisacharydy. Dodatkowe zawarte w nim aloina, barbaloina oraz aleemodyna – te substancje sprawiają, że aloes jest niezastąpiony jako substancja bakteriobójcza. Dodatkowo stosując aloes możemy liczyć również na dobroczynne działanie zawartych w nim enzymów, minerałów oraz kwasów tłuszczowych.

Jak zrobić krem do twarzy z aloesu?

Możemy to zrobić na wiele sposobów. Warto zacząć od wybrania dużego, mięsistego liścia aloesu. Po jego odcięciu od rośliny, należy przekroić go wzdłuż, dzięki temu dostaniemy się do znajdującego się wewnątrz liścia drogocennego miąższu. Wyjmiemy go bez trudu przy pomocy łyżeczki. I właściwie w ten sposób otrzymałyśmy pierwsza wersję kremu z aloesu. Rozdrobniony miąższ aloesowy z powodzeniem sprawdzi się w formie łagodzącej i nawilżającej maseczki. Jego zmiksowanie pozwoli nam na uzyskanie żelu aloesowego, który świetnie sprawdzi się zarówno do skóry twarzy, jak i całego ciała.
Sam przekrojony liść aloesu może stanowić świetne lekarstw, które przyspiesza gojenie ran.


Jeśli marzymy o stworzeniu kremu o bogatszym składzie możemy miąższ z aloesu połączyć z ogórkiem. W roli kremu antycellulitowego (jeśli chcemy zastosować aloes na inne partie ciała niż twarz) świetnie sprawdzi się krem stworzony z aloesu, soku z cytryny i awokado.


Pamiętajmy, że w ten sposób przygotowane naturalne kosmetyki nie posiadają konserwantów. Na tym polega ich urok, ale powoduje to również, że powinny być one używane po przygotowaniu, nie należy przygotowywać dużych porcji i przechowywać do kolejnego użycia.

Leave a Reply