the-honest-company-MGwGRpyLxxI-unsplash

Krem do twarzy który nie uczula ?

Dla osób o cerze skłonnej do uczuleń zaleca się kosmetyki hipoalergiczne. Ich specjalnie dobrana receptura nie zawiera składników będących potencjalnymi alergenami. Obecnie na rynku kremy dla alergików oferowane są dostępne nie tylko w aptekach, ale także drogeriach i wielu innych sklepach.

Kremy, które nie powodują uczuleń są obecnie ogólnodostępne. Składniki tych preparatów są tak dobrane, by były odpowiednie dla osób o cerze wrażliwej oraz alergicznej. U osób uczulonych, na skutek kontaktu skóry z kosmetykiem zawierającym substancje drażniące najczęściej pojawia się wysypka, zaczerwienienie, podrażnienie i uczucie swędzenia. Stosowanie hipoalergicznych kosmetyków do twarzy zmniejsza ryzyko wystąpienia takich objawów.

Właściwości kremów hipoalergicznych

Kremy dla alergików są produkowane z zastosowaniem najwyższych norm jakościowych. Firmy zajmujące się taką produkcją, stosują rygorystyczne kryteria, które muszą być spełnione przy wytwarzaniu tego rodzaju kosmetyków. Oto kilka istotnych właściwości takiego preparatu.
• Kremy dla alergików posiadają lekko kwaśny odczyn, który jest zbliżony do pH zdrowej skóry. Dzięki temu wzmacniają naturalną barierę ochronną.
• Preparaty hipoalergiczne nie niszczą płaszcza wodno-lipidowego skóry a także zmniejszają jej podatność na uszkodzenia.
• Kosmetyki dla osób uczulonych zawierają na przykład ceramidy, skwalen czyli substancje, które mogą odbudować barierę lipidową skóry.


Mokosh – najlepszy krem pod oczy


Jakie składniki najczęściej uczulają?

Kosmetyki hipoalergiczne są produktem powstałym przy współpracy kosmetologów, chemików i dermatologów. Kremy dla osób uczulonych są przygotowane z myślą o ludziach cierpiących na alergie skórne, dlatego też w ich składzie nie ma składników drażniących. Wśród substancji takich można wymienić przede wszystkim: alkohol, substancje zapachowe i konserwujące oraz barwniki.

Osoby ze skórą skłonną do uczuleń powinny pamiętać, że nie ma kosmetyków całkowicie bezpiecznych. Z tegoż powodu przed zakupem jakiegokolwiek preparatu warto przeczytać jego skład. Zdarza się, że niektóre składniki które nie wywołują uczulenia u niektórych alergików, są nieodpowiednie do innych osób uczulonych.


Sklep internetowy z dobrymi kosmetykami naturalnymi. Sprawdź ich ofertę.


 

Leave a Reply