black and white spray bottle

Jak wybrać kosmetyki do cery wrażliwej?

Cera wrażliwa jest cerą trudną i wymagającą. Ciężko się o nią dba, bo dosłownie wszystko potrafi jej zaszkodzić. Kosmetyki do cery wrażliwej powinny zatem wykazywać się kilkoma kluczowymi cechami: naturalnym i bezpiecznym składem, a także skutecznym działaniem. A jak je znaleźć i wyróżnić wśród tych wszystkich produktów występujących w drogeriach, których obecnie jest dosłownie mnóstwo?

Pierwszym krokiem umożliwiającym zakup wartościowych kosmetyków będzie ocena i analiza ich składów. Trzeba sprawdzić, co takiego producent zawarł w swoim artykule. A według polskich przepisów prawnych na każdym preparacie kosmetycznym po prostu muszą pojawić się informacje na temat jego składu oraz tego, czy został on przebadany dermatologicznie. Klient powinien ufać wyłącznie tym przetestowanym produktom.

To właśnie je sprawdza się po kątem wywoływania reakcji alergicznych. Skoro więc do nich nie doprowadzają (bo zostały wypuszczone na rynek), oznacza to, że będą bezpieczne dla skóry wrażliwej. Ogólnie rzecz biorąc kosmetyki do cery wrażliwej powinny być produktami nieagresywnymi, delikatnymi i przyjaznymi dla skóry. Ich jakość można ocenić już na podstawie długości składu. Powinien być on bardzo krótki. Może nawet ograniczać się zaledwie do czterech czy pięciu pozycji, pod którymi będą kryć się bardzo proste i naturalne składniki, a nie sztuczne związki o długich i wymyślnych nazwach.

W przypadku pielęgnacji skóry wrażliwej lepiej też zrezygnować z używania jakichkolwiek kwasów. Są one po prostu zbyt silne, dlatego używa się ich głównie na skórze tłustej lub mieszanej. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj konserwantów zastosowanych w kosmetyku. Oczywiście muszą się one w nim pojawić, ponieważ tylko one zadbają o użyteczność produktu, jednakże dobrze by było, aby były one związkami pochodzenia naturalnego. Niby cena nie ma aż tak dużego znaczenia, ale nawet ona może przekazać pewne informacje na temat jakości produktu. Zaskakująco tanie wyroby tworzy się z kiepskich substancji. Dobre kosmetyki do cery wrażliwej muszą więc kosztować nieco więcej niż te „zwyczajne”.

Leave a Reply