alex-holyoake-o5s84nWykL8-unsplash

Jak używać sól do kąpieli? Gdzie ją kupić?

Gorąca kąpiel to szczególny moment każdego dnia, gdy można się zrelaksować i odpocząć. Wybór prysznica, oznacza szybkie i efektywne zmycie z siebie zanieczyszczeń z całego dnia.


Natomiast branie relaksującej kąpieli w wannie, często oznacza chwile odpoczynku i zadbania o swoje ciało oraz umysł. Aby stworzyć jak najlepszą atmosferę relaksu i domowego spa, można przygotować sobie odpalone świece i magazyn do przeczytania podczas wylegiwania się w wannie. Oprócz świec i lektury, doskonałym pomysłem pozwalającym się dobrze zrelaksować jest dodanie do kąpieli olejków zapachowych lub soli. Wykorzystanie soli do kąpieli to świetny sposób na odpoczynek. Sól dosypana do wody zapewnia właściwości rozgrzewające, dlatego też przebywanie nawet przez kilkanaście minut w wannie nie spowoduje wychłodzenia i utraty komfortu. Jednak, aby sól mogła zadziałać najlepiej, nie należy mieszać jej z jakimikolwiek produktami pieniącymi

. Zalecane jest oczyszczenie skóry całego ciała odpowiednim produktem i spłukanie go, a dopiero w następnej kolejności dosypanie wybranej soli do kąpieli. Wybór soli nadających się do kąpieli jest bardzo duży i zależy wyłącznie od potrzeb. Najczęściej spotykana sól kąpielowa, zawiera dodatkowe substancje zapachowe, które wpłyną na większą przyjemność z kąpieli. Inne produkty posiadają w swoich składach dodatek olejków. Pomaga to wygładzić i nawilżyć przesuszoną skórę. W przypadku dolegliwości bólowych mięśni, zakwasów lub ogólnego zmęczenia organizmu, doskonałym wyborem będzie sól z dodatkową zawartością magnezu. Magnez wpływa na rozluźnienie i odprężenie zmęczonych i zbyt napiętych mięśni. Jeśli niemożliwe jest zakupienie odpowiedniego produktu aptecznego lub drogeryjnego, w ostateczności do kąpieli nadawać się będzie nawet sól himalajska stosowana na co dzień w kuchni. Najważniejsze to stworzyć sobie odpowiednią atmosferę i dzięki temu, nawet pół godziny spędzone samemu w łazience będzie świetnym, relaksującym czasem. Zadbanie o swoje ciało choć w niewielkim stopniu, przyczynia się do poprawy ogólnego nastroju i samopoczucia.

Każdego dnia przychodzi taki moment, że jedyne o czym się myśli to relaks i odpoczynek od trosk oraz codziennych obowiązków. Doskonałym czasem, który zapewni oderwanie się myślami od męczących myśli jest wieczorna rutyna pielęgnacyjna. Gorąca kąpiel z dodatkiem soli, pomoże także rozluźnić całe ciało i zmęczone, napięte mięśnie. Wybór odpowiedniej soli do kąpieli to decyzja zależna od potrzeb. Sól do kąpieli, może zawierać dodatek ekstraktów zapachowych, dzięki czemu atmosfera podczas kąpieli będzie wyjątkowo przyjemna. Jeśli natomiast bardziej istotne jest zadbanie o przesuszoną skórę, lepszym rozwiązaniem jest sól z dodatkiem olejków nawilżających. Natomiast dla osób wyjątkowo aktywnych lub pracujących fizycznie, zalecana jest sól do kąpieli z zawartością magnezu. Po dokonaniu wyboru podyktowanego potrzebami własnego organizmu, należy rozejrzeć się za produktem, który najlepiej się sprawdzi i będzie miał najlepszy skład. W pierwszej kolejności na myśl przychodzi zakup soli kąpielowej w aptece.

Jednak produkty apteczne najczęściej dedykowane są dla osób ze specyficznymi dolegliwościami lub przypadłościami skórnymi, takimi jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry lub inne tego typu schorzenia. Kolejnym krokiem jest więc wizyta w najbliższej drogerii. Jednak bardzo często produkty dostępne w wybranych drogeriach, ograniczają się jedynie do kilku firm, ponieważ wynika to z kontraktów oraz współprac podejmowanych przez sieci. Ponadto, oferta produktów dostępnych w popularnych drogeriach jest pełna kosmetyków konwencjonalnych, pełnych sztucznych substancji chemicznych. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest dokonywanie poszukiwań w internecie.

Daje to możliwość zapoznania się z zawartością każdego produktu i dokładnego sprawdzenia wszystkich właściwości. W internecie najłatwiej jest dokonać świadomego wyboru spośród oferty sklepów zawierających kosmetyki ekologiczne, pełne jedynie naturalnych i efektywnych składników, działających na skórę oraz całe ciało podczas kąpieli.

Leave a Reply